1 | ABUJA FCT | Philip Aduda | PDP | North Central | |
2 | ABIA | Theodore Orji (Central) | PDP | South East | |
3 | ABIA | Orji Uzor Kalu (North) | APC | South East | |
4 | ABIA | Abaribe Enyinyaya Harcourt (South) | PDP | South East | |
5 | ADAMAWA | Aishatu Dairu Binani (Central) | APC | North East | |
6 | ADAMAWA | Ishaku Cliff (North) | PDP | North East | |
7 | ADAMAWA | Bino Yero (South) | PDP | North East | |
8 | AKWA IBOM | Bassey Albert (North East) | PDP | South South | |
9 | AKWA IBOM | Christopher Ekpeyong (Northwest) | PDP | South South | |
10 | AKWA IBOM | Akon Eyak (South) | PDP | South South | |
11 | ANAMBRA | Ifeanyi Uba (South) | YPP | South East | |
12 | ANAMBRA | Uche Lilian Ekwunife (Central) | PDP | South East | |
13 | ANAMBRA | Oduah Stella Adaeze Princess (North) | PDP | South East | |
14 | BAUCHI | Haliru Jiga (Central) | APC | North East | |
15 | BAUCHI | Lawal Yahya (South) | APC | North East | |
16 | BAUCHI | Bulkachuwa Adamu Muhammed (North) | APC | North East | |
17 | BAYELSA | Donye Diri (Central) | PDP | South South | |
18 | BAYELSA | Lawrence Ewrujakpor (West) | PDP | South South | |
19 | BAYELSA | Degi Eremienyo Biobaraku Wangara (East) | APC | South South | |
20 | BENUE | Orker Jev (Northwest) | PDP | North Central | |
21 | BENUE | Abba Moro (South) | PDP | North Central | |
22 | BENUE | Gabriel Torwua Suswam (North East) | PDP | North Central | |
23 | BORNO | Kashim Shettima (Central) | APC | North East | |
24 | BORNO | Ali Ndume (South) | APC | North East | |
25 | BORNO | Abubakar Kyari (North) | APC | North East | |
26 | CROSS RIVER | Dr Sandy Onor (Central) | PDP | South South | |
27 | CROSS RIVER | Senator Rose Oko (North) | PDP | South South | |
28 | CROSS RIVER | Senator Gershom Bassey (South) | PDP | South South | |
29 | DELTA | James Manager (South) | PDP | South South | |
30 | DELTA | Ovie Omo-Agege (Central) | APC | South South | |
31 | DELTA | Peter Nwaobochi (North) | PDP | South South | |
32 | EBONYI | Sam Egwu (North) | PDP | South East | |
33 | EBONYI | Michael Ama Nnachi (South) | PDP | South East | |
34 | EBONYI | Obinna Ogba (Central) | PDP | South East | |
35 | EDO | Mathew Urhoghide (South) | PDP | South South | |
36 | EDO | Clifford Ordia (Central) | PDP | South South | |
37 | EDO | Framcis Alimikkhena (North | APC | South South | |
38 | EKITI | Prince Dayo Adeyeye (South) | APC | South West | |
39 | EKITI | Opeyemi Bamidele (Central) | APC | South West | |
40 | EKITI | Bunmi Adetunbi (North) | APC | South West | |
41 | ENUGU | Ike Ekweremadu (West) | PDP | South East | |
42 | ENUGU | Chimaroke Nnamani (East | PDP | South East | |
43 | ENUGU | Chuka Utazi (North) | PDP | South East | |
44 | GOMBE | Danjuma Goje (Central) | APC | North West | |
45 | GOMBE | Saidu Alkali (North) | APC | North West | |
46 | GOMBE | Amos Bunus (South) | APC | North West | |
47 | IMO | Rochas Ethelbert Anayo Okorocha (West) | APC | South East | |
48 | IMO | North (inconclusive) | | South East | |
49 | IMO | Onyewuchi Ezenwa Francis (East) | PDP | South East | |
50 | JIGAWA | Ibrahim Hassan Hadejia (Northeast | APC | North West | |
51 | JIGAWA | Danladi Sankara (Northwest) | APC | North West | |
52 | JIGAWA | Senator Muhammed Sabo Naku (Central) | APC | North West | |
53 | KADUNA | Uba Sani (Central) | APC | North West | |
54 | KADUNA | Suleiman Abdu Kwari (North) | APC | North West | |
55 | KADUNA | Danjuma La'ah (South) | PDP | North West | |
56 | KANO | Malam lbrahim Shekarau (Central) | APC | North West | |
57 | KANO | Alhaji Kabuki lbrahim Gaya (South) | APC | North West | |
58 | KANO | Mallam Barau Jibrin (North) | APC | North West | |
59 | KATSINA | Kabir Barkiya (Central) | APC | North West | |
60 | KATSINA | Bello Mandiya (South | APC | North West | |
61 | KATSINA | Ahmed Baba-Kaita (North) | APC | North West | |
62 | KEBBI | Ibn Na'Allah (South | APC | North West | |
63 | KEBBI | Adamu Aliero (Central) | APC | North West | |
64 | KEBBI | Yaya Abdulahi (North) | APC | North West | |
65 | KOGI | Alhaji Oseni Yakubu (Central) | APC | North Central | |
66 | KOGI | Isah Jibrin (East) | APC | North Central | |
67 | KOGI | Dino Melaye (West) | PDP | North Central | |
68 | KWARA | Oloriegbe Yahya Ibrahim (Central) | APC | North Central | |
69 | KWARA | Lola Ashiru (South) | APC | North Central | |
70 | KWARA | Umar Sadiq (North) | APC | North Central | |
71 | LAGOS | Senator Oluremi Tinubu (Central) | APC | South West | |
72 | LAGOS | Senator Adeola Solomon (West | APC | South West | |
73 | LAGOS | Bayo Oshinowo (East) | APC | South West | |
74 | NASARAWA | Umaru Tanko Al-Makura (South) | APC | North Central | |
75 | NASARAWA | Senator Abdullahi Adamu (West) | APC | North Central | |
76 | NASARAWA | Godiya Akwashiki (North) | APC | North Central | |
77 | NIGER | Aliyu Shabi Abdullah (North) | APC | North Central | |
78 | NIGER | Mohammed Bima (South) | APC | North Central | |
79 | NIGER | Mohammed Sani Musa (East) | APC | North Central | |
80 | OGUN | Ibikunle Amosun (Central) | APC | South West | |
81 | OGUN | Tolu Odebiyi (West) | APC | South West | |
82 | OGUN | Lekan Mustapha (East) | APC | South West | |
83 | ONDO | Senator Robert Ajayi Boroffice (North) | APC | South West | |
84 | ONDO | Tofomowo Nicholas Olubukola South | PDP | South West | |
85 | ONDO | Ayo Akinyelure(Central) | PDP | South West | |
86 | OSUN | Ajibolan Bashiru (Osun) | APC | South West | |
87 | OSUN | Adelere Orilowo (West) | APC | South West | |
88 | OSUN | Francis Fadahunsi (East) | PDP | South West | |
89 | OYO | Kolawole Balogun (South | PDP | South West | |
90 | OYO | Teslim Folarin (Central) | APC | South West | |
91 | OYO | Abdulfatah Buhari (North) | APC | South West | |
92 | PLATEAU | Dimka Hezekiah Ayuba (Central) | APC | North Central | |
93 | PLATEAU | Gyang Istifanus Dung (North) | PDP | North Central | |
94 | PLATEAU | Longjan Ignatius Datong (South) | APC | North Central | |
95 | RIVERS | Thompson George Sekibo (East) | PDP | South South | |
96 | RIVERS | Betty Apiafi (West) | PDP | South South | |
97 | RIVERS | Parry Mpigi (South-East) | PDP | South South | |
98 | SOKOTO | Aliyu Wamakko (North) | APC | North West | |
99 | SOKOTO | Abdulahi Ibrahim Gobir (East) | APC | North West | |
100 | SOKOTO | Abubakar Shehu Tambuwal (South) | APC | North West | |
101 | TARABA | Emmanuel Bwacha (South) | PDP | North East | |
102 | TARABA | Yusuf Abubakar Yusuf (Central) | APC | North East | |
103 | TARABA | Isa Shuaibu Lau (North) | PDP | North East | |
104 | YOBE | Ibrahim Gaidam (East | APC | North East | |
105 | YOBE | Ibrahim Bomoi (South) | APC | North East | |
106 | YOBE | Ahmed Lawan (North) | APC | North East | |
107 | ZAMFARA | Abdulaziz Yari (West) | APC | North West | |
108 | ZAMFARA | Tijani Yahaya Kawa (North) | APC | North West | |
109 | ZAMFARA | Mohammed Hassan (Central) | PDP | North West | |